Oferty sprzedaży - Maszyny i urządzenia – kliknij
  • pl
  • de
  • en
maszyny wspomagające pracę maszyny wspomagające pracę2 maszyny wspomagające pracę3

Historia firmy | POLCOPPER - skup i sprzedaż złomu

Polcopper to nie tylko znana na świecie marka w branży hurtowego obrotu złomem, ale i modelowy przykład dynamicznie rozwijającej się firmy rodzinnej. Biznesu skutecznie łączącego tradycyjne wartości z nowoczesnymi formami zarządzania.

Firmę założyli w roku 1990 Ewa i Kazimierz Rusieccy. Dzięki rzetelnej pracy, konsekwencji w działaniu i czytelnej wizji rozwoju przekształcili niewielki rodzinny biznes w nowoczesne, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo. Pionierski etap rozwoju skończył się symbolicznie w roku 1997 wraz z przeniesieniem firmy z Leszna do Przysieki Polskiej, gdzie do dziś mieści się jej centrala. Współautorem tego sukcesu był zarządzający firmą syn założycieli – Tomasz Rusiecki.

U progu nowego wieku kierowanie przedsiębiorstwem po tragicznie zmarłym bracie przejął Piotr Rusiecki. Pod jego rządami firma wkroczyła w drugi etap rozwoju łącząc się w 2002 roku z przedsiębiorstwem Romana Stachowiaka. Połączone firmy przyjęły nazwę Polcopper, która wkrótce stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w branży hurtowego obrotu i przerobu złomu. Spółka rozszerzyła wówczas zakres działania o handel wyrobami hutniczymi.

Pierwsza dekada działalności pod szyldem Polcopper to okres dynamicznego rozwoju. Spółka uruchomiła oddziały i punkty handlowe w kilkudziesięciu miastach Polski, inwestowała w park maszynowy i znacząco rozszerzyła rynki zbytu precyzyjnie dopasowując usługi do potrzeb i oczekiwań partnerów handlowych.

W roku 2010 rodzina Rusieckich przejęła pełną kontrolę nad spółką Polcopper. Po dwudziestu latach intensywnej pracy założona przez nich firma rozpoczęła kolejny etap rozwoju, którego ramy określają dziś nie tylko partnerzy handlowi z Europy, ale i rosnący eksport do Chin, Korei Południowej i Indii.