Oferty sprzedaży - Maszyny i urządzenia – kliknij
  • pl
  • de
  • en
maszyny wspomagające pracę maszyny wspomagające pracę2 maszyny wspomagające pracę3

Plastik - skup plastiku Polcopper

Surowcem nadającym się do ponownego wykorzystania jest tworzywo sztuczne, potocznie nazywane plastikiem. Skup tego materiału przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu, jaki zużyty surowiec wywiera na środowisko naturalne. Każdy z nas wie, iż tworzywo sztuczne rozkłada się niezwykle długo: od stu do nawet tysiąca lat, a przy jego produkcji emituje się ogromne ilości dwutlenku węgla. Skup tworzyw sztucznych, a następnie ich recykling, to mniejsza produkcja i czystsze środowisko: to kwestia nie tylko naszego komfortu, ale też - a może przede wszystkim- zdrowia.

W zakresie skupu tworzyw sztucznych mogą Państwo oddawać różnego rodzaju pojemniki i opakowania (w tym np. butelki po napojach, chemii gospodarczej, ponadto nakrętki, torebki, folie, opakowania z tworzyw sztucznych).

Skup tworzyw sztucznych wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami: nie należy wyrzucać opakowań po lekach, sprzętu AGD, jednorazowych naczyń (szczegółowa lista znajduje się na stronie internetowej).

Działalność firmy Polcopper obejmuje także skup innych surowców takich jak złom stalowy, żeliwny i kolorowy, a także makulatura czy szkło. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dotyczącą prowadzonego przez nas skupu oraz jego punktów.